کاربردهای پرینتر سه بعدی

 

کاربردهای پرینتر سه بعدی

معماری و ماکت سازی

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

m002

m006
 m007 m005
m004
اگر در زمینه معماری فعالیت میکنید به سادگی میتوانید طرح های خود را چاپ کرده و به شکر ملموس تری به مشتریان خود نمایش دهید و با این کار بستن قرارداد را تضمین نمایید. پرینتر های سه بعدی در معماری علاوه بر چاپ مدل ها میتواند به معماران اجازه دهد طرح های خود را لمس کنند و تمامی زوایای آن را با دقت مشاهده کنند و تمامی مشکلات طرح خود را از بین ببرند.
در ماکت سازی پرینتر سه بعدی بسیار پر کاربرد تر و پر رنگ تر خواهد بود به شکلی که میتوان ماکت های بسیار عظیم را با پرینتر سه بعدی تقریباً با 1/8 وقت و هزینه ساخت آنها با دست به اتمام رساند با این فرق که ماکت هایی که با پرینتر سه بعدی چاپ می شوند بسیار با کیفیت تر و دقیقتر از ماکت های درست شده با دست میباشد.
در طراحی داخلی پرینتر سه بعدی تمامی موانع شما را از سر راهتان بر میدارد و میتواند برای شما هر آنچه مورد نیاز خود و مشتریانتان است را به صورت کاربردی بسازد مانند گلدونی که یکی از مشتریان مشکل پسند شما میخواهد در خانه خود استفاده نماید و پرینتر سه بعدی آن را برای شما به راحتی و مطابق با سلیقه مشتری شما می سازد.

رباتیک و الکترونیک

SAMSUNG

e005

e004
e003  e001
e006
پرینتر های سه بعدی در صنعت الکترونیک و روباتیک با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت هستند به شکلی که امروزه شما با داشتن یک پرینتر سه بعدی میتوانید بدنه روباتها و یا حتی قاب لوازم الکترونیکی خود را بسازید . پرینتر های سه بعدی با داشتن مواد اولیه رسانا به شما این قدرت را میدهند که قطعات الکترونیکی پیچیده مانند بردهای چاپی یکرو و یا دو رو را به شکل کاملا کاربردی و مناسب ساخته و استفاده نمایید.
در این صنعت از پرینتر های سه بعدی به عنوان طراح بدنه آزمایشی ، طراحی قاب های آزمایشی ، ساخت بدنه روبات ها و یا ابزاری که بر روی روبات سوار شده و به آنها اضافه میشود ، ساخت و تولید انواع قاب های تجهیزات الکترونیکی و یا تجهیزات مرتبط ، ساخت مدارات چاپی یکرو و یا دورو و بسیاری از کاربرد های دیگر استفاده میشود.
تکنولوژی پرینتر سه بعدی که در صنعت الکترونیک و روباتیک بسیار پر کاربرد هستند تکنولوژی FDM است اما از دیگر تکنولوژی ها نیز در این صنعت استفاده میشود.

 نمونه سازی

n002 n004
n001
n006 n003
n005
صنعت نمونه سازی از گزشته بسیار صنعت پولساز و پررونقی بوده است. کارشناسان این صنعت میتوانند برای شما از روی یک شکل و یا یک طرح نمونه ای بسازند که شما آن نمونه را امتحان و یا بررسی کنید و در نهایت به تولید انبوه و یا همان نمونه را استفاده نمایید. در گذشته و حتی در حال بسیاری از کارشناسان این صنعت این کار را به صورت دستی انجام میدادند که مستلزم صرف وقت و هزینه ی بسیار بالایی بود و کیفیت و دقت لازم را نداشت بعد ها دستگاه های CNC روانه بازار شدند که دقت نسبتاً خوبی داشتند اما تمامی اشکال را نمیتوانستند بسازند و این یک عیب بزرگ برای این دستگاه ها به شمار میرفت و با گذشت زمان زیاد همچنان دستگاه های CNC در ساخت بسیاری از قطعات پیچیده مشکل دارند و عملاً از پس ساخت آنها بر نمی آیند.
پرینتر های سه بعدی به دلیل اینکه هیچ محدودیتی در ساخت قطعات پیچیده ندارند و هم میتوانند تمامی متریال های موجود را چاپ نمایند بسیار سریع توانسته اند دستگاه های CNC را کنار بزنند و این بازار را متعلق به خود بکنند.
پرینتر های سه بعدی با دقت بسیار بالا و کمترین هزینه میتوانند بدون محدودیت تمامی فایلهای سه بعدی را چاپ نمایند و این همان دلیلی است که تمامی تجهیزات صنعت نمونه سازی به کنار رفته و پرینتر سه بعدی یکه تاز این صنعت محصوب میشود.
در صنعت نمونه سازی از تمامی تکنولوژی های پرینتر سه بعدی استفاده مفید و موثر میشود.

نیم تنه و تمام تنه و تندیس

 tt005 tt003
tt006
tt004 tt001
tt002
 

 مجسمه های پرینت سه بعدی، روشی نو و مدرن در دنیای سه بعدی است. مجموعه ما  امکانی را فراهم آورده است تا به وسیله مدرن‌ترین تجهیزات و دانش سه بعدی روز دنیا، لحظه‌هایتان را به شیوه ای نو، ثبت و قابل لمس کنید.
در این روش با حضورتان، از شما تصویری سه بعدی تهیه می‌شود، سپس این تصاویر به مدل‌های سه تبدیل شده و در نهایت بصورت مجسمه های 7 الی 27 سانتی متری بصورت سه بعدی و تمام رنگی چاپ می‌شوند. این مجسمه ها، یادگاری های بسیار جذابی هستند که لحظات غیرقابل تکرار شما را وارد دنیای فیزیکی کرده و آنها را قابل لمس می‌کنند. شما می‌توانید خانواده، دوستان، خودتان و هرآنچه که دوست دارید را به مدت یک عمر بصورت مجسمه های واقعی نگهداری و حتی تکثیر کنید.

قالب سازی

g003 g001
g005
 g002 g004
g006
در قالب سازی تمامی کارها هم چنان و در همین زمان نیز به صورت سنتی انجام میشود و در بعضی از مراکز از دستگاه های CNC استفاده شده و کار با تکنولوژی بیشتری همراه میشود . یکی از مشکلاتی که در صنعت قالب سازی بسیار وقت گیر است مشکل اصلاح خوردن قالب است یعنی شکلی که در نهایت باید از قالب بیرون بیاید با مشکلاتی از قبیل اندازه های نامناسب خارج میشود و یا در طراحی شکل موردی به اشتباه در نظر گرفته نشده و بعد از هزینه کردن برای قالب متوجه آن مشکل میشوند.
پرینتر سه بعدی میتواند از شکل مورد نظر برای قالب یک نمونه با دقت و با کیفیت به شما بدهد و در صورت تایید از همان شکل قالب گرفته شود به این صورت میزان قابل توجهی از زمان و هزینه کاسته میشود.
پرینتر های سه بعدی که در این صنعت بسیار پرکاربرد میباشند دارای تکنولوژی FDM و DLP میباشند البته بقیه تکنولوژی ها نیز قابل استفاده هستد.

تزئینات و دکوراسیون

ta001 ta006
ta005
ta004 ta002
ta003
مطمئناً برای شما پیش آمده که به دنبال وسیله ای کاربردی و یا تزئینی بوده اید اما آن را در هیچ کجا پیدا نکرده اید و یا آنرا پیدا کرده ولی توجیح مالی برای خرید آن نداشته اید پرینتر های سه بعدی به شما این امکان را میدهند تا دیگر نگران همچین موضوعاتی نباشید .در حال حاضر در بسیاری از قسمت های دنیا از پرینتر سه بعدی برای تولید لوازم و مایحتاج کاربردی زندگی استفاده میشود پس شما نیز به این دسته بپیوندید و تجربه ی تازه ای را لمس نمایید.
قسمت دیگری که پرینتر های سه بعدی در آنها پرکاربرد میباشند ،تولید محصولات تزئینی بسته به سلیقه ی خود فرد است زیرا شما میدانید که یکی از اهداف بزرگ پرینتر های سه بعدی شخصی سازی است پس هم اکنون شما نیز امتحان کنید.
پرینتر های سه بعدی که در این صنعت استفاده میشوند بیشتر از تکنولوژی FDM استفاده میکنند.

مد

m003  m002
m006
 m001 m005
m004
صنعت مد  یعنی به روز بودن ،یعنی با سلیقه ی مشتری پیش رفتن. در این صنعت به دلیل حجم بسیار بالای مشتریان باید همیشه به فکر ارضای سلیقه ی مشتریان بود و از تمامی امکانات برای رسیدن به این مهم کمک گرفت. به تازگی برند های معروف این صنعت پنجره ای جدید را پیدا کرده و از پرینتر سه بعدی برای ساخت البسه استفاده میکنند.این مراکز نوع جدیدی از مد را به بازار عرضه کرده اند و با استقبال مشتریان رو به رو شده اند.
در این صنعت حد و مرزی برای خلاقیت وجود ندارد پس میتوان از پرینتر های سه بعدی برای تولید البسه و یا زیور آلات مدرن استفاده کرد و برای مشتری یک شخصی سازی ایده آل بسته به نظر و سلیقه ی مشتری ایجاد نمود.
در صنعت مد و لباس بیشتر از تکنولوژی های FDM و DLP استفاده میشود.

پزشکی

 p002 p003
p005
p006  p004
p001
پرینتر های سه بعدی بسته به متریالی که استفاده میکنند میتوان در تمامی عرصه های پزشکی استفاده کرد. پرینتر های سه بعدی که از مواد اولیه مناسب استفاده کنند میتوانند قطعاتی را چاپ کنند که در درون بدن از آنها استفاده کرد و این مواد میتوانند در درون بدن بعد از مدت خاصی جذب شوند و یا تا مدتهای بسیار طولانی باقی بمانند. به طور کلی چون با پرینتر های سه بعدی محدودیتی برای چاپ وجود ندارد هر بیمار می تواند به شکل خاص از آن استفاده نماید .
به عنوان مثال یکی از عرصه های پرکاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی، فیزیوتراپی است که پرینتر های سه بعدی در آنها به صورت بسیار وسیعی استفاده میشوند.
پرینتر های سه بعدی که در پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند معمولاً از دو تکنولوژی FDM و DLP استفاده میکنند و یا بعضی از کمپانی ها پرینتر هایی را فقط برای پزشکی با یک تکنولوژی خاص توسعه می دهند.

طلاسازی

t003 t001
t005
t002 t004
Nervous System
در حال حاضر در صنعت طلا و جواهر و فلزات قیمتی طراحی با کیفیت بسیار مهم شده است و سلیقه ی مشتریان به سمت کارهای خلاقانه و پیچیده سوق داده شده است. در گذشته تمامی این کارها به صورت دستی انجان میشد به شکلی که در ابتدا طرح را با دست درست کرده و بر روی آن پرداخت انجام میدادند و بعد از آن در چندین مرحله قالب میگرفتند تا برای ریخته گری طلا آماده شود و همیشه هم نتیجه ی بدست آمده مطلوب نبود.
امروزه با تکیه به قدرت پرینتر های سه بعدی این کار بسیار راحتتر ، با دقتتر و با کیفیت تر شده است به شکلی که بسیار راحت طرح سه بعدی با بیشترین دقت با مواد مناسب ریخته گری چاپ میشود و در دو مرحله آماده ریخته گری طلا و یا هر فلز دیگری می باشد.
در این صنعت از تکنولوژی پرینتر سه بعدی DLP استفاده میشود زیرا مواد اولیه آن قابل قالب گیری و دقت آن بسیار بالا میباشد و ریزه کاری های صنعت طلا سازی را به خوبی انجام میدهد.